Porovnanie PZP

Porovnanie PZPNeraz sa stane, že sa s dobami platnosti pozabudneme. Ak sa to týka nepovinných produktov, nie je problém. Ak si však zabudneme zaobstarať niečo, čo prikazuje zákon, môže nastať veľký problém. Hlavne sa to týka zabezpečenia motorových a nemotorových vozidiel, ktoré ak je neplatné, môže to mať nepríjemné následky. Pochopiteľne, finančného charakteru. Preto vám predstavíme, ako si spraviť porovnanie PZP ponúk od každej poisťovne. Teraz vás už od neho delia len 3 kroky. Prvým je kliknutie na výraz označený v predchádzajúcej vete, ktorý vás presmeruje na stránku s porovnaním ponúk. V nej vypíšete technické parametre vozidla, ktoré odošlete. Do pár sekúnd sa vám zobrazia výsledky z viacerých poisťovní. Uzatvorenie povinného zmluvného poistenia prebehne skutočne rýchle, a to ak kliknete na niektorú zo zobrazených ponúk. Predstavme si porovnanie ceny a všetko okolo toho bližšie.

Online PZP porovnanie pohodlne z domu

Možno vás už unavuje pravidelne navštevovať jednotlivé poisťovne, aby ste získali najlepší a najvýhodnejší produkt. Možno by ste ho skutočne chceli, len nemáte čas na osobné stretnutia. Porovnanie povinného zmluvného poistenia cez Uzavripzp online zobrazí to najlacnejšie na trhu do pár sekúnd vďaka výpočtu ceny kalkulačkou. Vôbec nemusíte navštevovať jednotlivé webové stránky poisťovní zvlášť. Na jednej stránke vypíšete technické parametre vozidla raz a tá vám zobrazí všetky vaše výhodné, ale aj nevýhodné ponuky. Aby ste mali z čoho vyberať… Napríklad aj ak máte záujem o preplatenie škody na čelnom skle, k čomu sa už vyjadrila aj NBS, alebo viacej info nájdete na webe finermat.sk.

Pohodlné uzatvorenie povinného zmluvného poistenia nebolo nikdy rýchlejšie. Ušetríte ním nielen hodiny času, ale aj stovky eur. Pretože jednotlivé poistné sa môže líšiť až v takých rozmeroch. Samozrejme, závisí to aj od technického stavu dopravného prostriedku. Ak je vašim cieľom čo najviac ušetriť, umožnené vám to bude jedine online. Prečo? Pretože jedine tak si môžete aplikovať všetky možné bonusy a zľavy, o ktorých sa v kamenných pobočkách veľmi nerozpráva. Priamo formulár bude obsahovať otázky, ktoré môžu cenu poistného znížiť. Uzatvorenie a online porovnanie PZP teda bude dokonca to najlacnejšie vôbec! Ak už nechcete zbytočne preplácať, vyskúšajte ho ešte dnes.

Priamo z výsledkov kalkulačky môžete o niektorú ponuku aj požiadať a to kliknutím na ňu. Uzatvorenie PZP prebehne ak vypíšete vašu mailovú a  domácu adresu. Spätne vám na mail príde návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a dočasná biela karta. Poistné nezabudnite zaplatiť čím skôr, aby vám poisťovňa mohla včas zaslať originál bielu a zelenú kartu. Dočasnú verziu si nezabudnite vytlačiť z prílohy v maile a nosiť vo vozidle, kým vám nepríde originál z webu, kde ste si spravili PZP porovnanie.

Vaše finančné bezpečie cez porovnanie PZP

VozidloNie každý si uvedomuje dôležitosť tohto zabezpečenie. Ak ste prišli na to, že ste naňho zabudli, opäť zdôrazňujeme, že uzatvorenie povinného zmluvného poistenia vie prebehnúť v pohodlí domova. Pretože pokuty za jeho neplatnosť nie sú jediné, čo by vás k nemu malo prinútiť. Podstatou celého tohto zabezpečenia je poistenie zodpovednosti za škodu, ktorú by ste spôsobili vašim vozidlom. To, že môže ísť až o bankrotujúce sumy, dokazuje nejeden prípad. Preto zákon nariaďuje jednotlivým poisťovniam, že každá poistná zmluva musí rešpektovať jednotlivé poistné sumy. A to platí aj pre poistenie PZP, ktorého uzatvorenie prebehlo z domu. Pri poškodeniach na zdraví musí garantovať až 5 miliónov eur a na majetku až do 1 milióna eur.

Vyššie zmienené garantované sumy sú dôkazom toho, že škodové udalosti resp. dopravné nehody sa môžu skutočne vyšplhať až na takú hodnotu. Bez tohto zabezpečenia by ste všetky škody museli platiť z vlastných finančných prostriedkov. Takéto PZP je preto výborným záchranným kolesom pre všetkých, ktorí túto povinnosť podceňujú. Vo veci ešte treba zdôrazniť, že zmluva poistne nekryje škody, ktoré spôsobíte vášmu poistenému prostriedku alebo sebe. Týka sa len škôd na iných prostriedkoch či na osobách v nich. Výsledok z toho je, že vás to síce pripraví o 15 minút času a možno 100 eur na ročné poistné, ale vie vám ušetriť až milióny eur!

Na aké vozidlá možno rýchle uzatvoriť PZP?

Na všetky, ktoré túto povinnosť potrebujú. Nejde teda len o poistenie auta. Presné znenie si môžete naštudovať priamo v zákone. Alebo sa môžete riadiť tým, čím sa riadime aj my. Uzatvorenie povinného zmluvného poistenia je nutné pre všetky motorové a nemotorové vozidlá, ktoré na svoju prevádzku potrebujú platný technický preukaz. Pretože hlavne tie vedia spôsobiť menšie či väčšie škodové udalosti. Teda netýka sa to len vozidiel na cestnej premávke, ale aj mimo nich. Ide napr. o:

  • vysokozdvižné vozíky,
  • prípojné vozíky,
  • poľnohospodárske či pracovné stroje,
  • motocykle,
  • historické vozidlá atď.

Samozrejme, pokiaľ je vozidlo odstavené a využíva sa len skutočne zriedkavo alebo na špeciálne zrazy, celoročné uzatvorenie a porovnanie PZP nie je nutné. Za určitých podmienok sa dá toto zabezpečenie uzatvoriť aj na pár dní.

Uchráni vás od pokuty!

Nikdy neviete, kedy vás náhodne zastaví policajná hliadka. Pred platením pokuty v tomto kontexte vás môže uchrániť poistenie. Bez platnej bielej karty totiž môžete na Slovensku zaplatiť aj niekoľko stoviek eur. Na Okresnom úrade až 3 330 eur a to aj 3 roky potom, čo ste takto jazdili. V zahraničí je zas potrebná zelená karta a sankcie tam sú o niečo vyššie. Nielenže sa môžu vyšplhať aj na niekoľko tisíc eur, ale v niektorých krajinách vám dokonca môžu zabaviť celé vozidlo. Takže ak sa chystáte do zahraničia a viete, že v tej dobe vám uplynie PZP,  zaistite si ho online priamo z domu.

Ak zvažujete o zmene poisťovni alebo ste doposiaľ ešte žiadnu poistnú zmluvu neuzatvorili, odporúčame vám využiť online kalkulačku. Tá sa spoľahlivo, rýchle a jednoducho postará o bezpečné uzatvorenie cez porovnanie PZP, o čom vás presvedčí aj tento článok. Okrem iného jedine pomocou nej zistíte, ktorá ponuka na trhu je tá najlepšia, najlacnejšie a pre vás najvýhodnejšia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *