Bielenie zubov

Žena s jablkomHovorí sa, že dôležité je hlavne vnútro človeka. Pravda je taká, že ak je vonkajšia stránka nepekná, potom má človek problémy hlavne so sebou samým a hanbí sa nadväzovať kontakty. Je toto aj váš prípad? Ak vás trápi hlavne zožltnutý chrup, dnes vám predstavíme viaceré metódy bielenia zubov, od prírodných cez ambulantné. Keďže je ponúkaných riešení viacero, určite si každý môže vybrať také, ktoré mu najviac vyhovuje. Rozdiel v nich nebude len v spôsobe, ale samozrejme aj vo výslednej cene. Pre niekoho je práve toto faktor, pre ktorú metódu bielenia zubov sa rozhodne. V nasledujúcich riadkoch vám ich predstavíme.

Pomoc od odborníka

Prvým a snáď aj najklasickejším ponúkaným riešením, je využiť pomoc stomatológa, ktorý vám bielenie zubov urobí čo najbezpečnejšie. Zároveň treba pri tomto spôsobe zmieniť aj jeho finančnú stránku. Využitie tejto metódy nie je práve najlacnejšie, ale výsledok je taký, po akom túžite. Teda aspoň poväčšine. Niekedy stačí jedno sedenie, inokedy zas viac. Určujúcim faktorom je to, aké je súčasné zafarbenie vášho chrupu a po akom odtieni túžite. Ak je rozdiel minimálny, na bielenie zubov postačuje jedno sedenie. Ak už ide o viac odtieňov, je potrebné počítať s viacerými sedeniami. Pričom väčšinou sa za každé sedenie platí zvlášť. Sumy sú rôzne, určujú si ich samotní stomatológovia či dentálni hygienici. Môžu sa však pohybovať od 50 eur a vyššie.

Odborné bielenie zubov je vhodné pre tých, ktorí si na seba doma nevedia nájsť čas alebo ktorí si na tento zákrok sami netrúfajú. Pre niektorých je prijateľnejšie, ak sa o všetko postará odborník, ktorý sa v oblasti rozumie a vie čo robí. Takže teoreticky a prakticky nehrozia žiadne poškodenia v dôsledku nevhodného použitia prípravku.

Vystačíte si aj sám alebo domáce bielenie zubov

Domáce koláčikyDruhou kategóriou ľudí sú tí, ktorí sú sebestační alebo ktorí chcú ušetriť čo najviac. Téma zmeny zafarbenia zubnej skloviny je v súčasnosti veľmi rozoberaná a preto môžu jej nadšenci vyskúšať mnoho metód. Na domáce bielenie zubov môžete využiť rôzne potraviny či koreniny, ktoré nájdete bežne vo vašej kuchyni, prípadne rôzne prípravky dostupné v lekárni či obchodných centrách.

Z bežne využívaných potravín by mali pozitívne na farbu vášho chrupu pôsobiť šupky od banánov, citróny, ale aj jahody. Spomedzi práškových surovín to je kurkuma či sóda bikarbóna. Z tekutých potravín na bielenie zubov vplýva napr. kokosový olej. Určite je tých surovín aj viac, ale tie sa už možno vo vašej kuchyni nenachádzajú. Okrem toho, na niekoho môžu tieto prírodné metódy vplývať, na iných zas nie, pretože nie sú klinicky overené. Dá sa povedať, že debaty o nich sú vedené na základe toho, čo niekto povedal…

Dôveryhodnejšími prípravkami na bielenie zubov doma sú rôzne klinicky overené produkty, ktoré môžete zakúpiť v lekárni alebo v rôznych obchodných sieťach. Ide o špeciálne pasty, bežne zubné pasty s prídavkom bieliacich látok, gély či pásiky. Opäť ide o rôzne typy prípravkov, ktorí majú svojich prívržencov, ale aj svojich odporcov. Každému totiž vyhovuje niečo iné. Z novodobých štatistík a odporúčaní stomatológov je však favorit jasný…

Stretli ste sa už s pásikmi?

Odborníci na bezpečné domáce bielenie zubov odporúčajú bieliace pásiky. Tento trend k nám prišiel z Ameriky a vo svete má veľa spokojných užívateľov. Mnohí sú voči ním skeptickí, pretože si nezistia detaily. Nejde len o obyčajné papierové pásiky, ktoré by mali vykonať zázrak. K domácemu, bezpečnému a efektívnemu bieleniu zubov pomocou nich dochádza aj vďaka gélu a minilampe, ktoré sú k v balení obsiahnuté. Okrem nich tam nájdete aj náustok, ktorý vám použitie uľahčí a vzorkovnicu, aby ste sa o zmenách mohli sami presvedčiť. Ich výhodou je aj to, že ich nemusíte používať niekoľko týždňov alebo mesiacov vkuse. Vybrať si môžete z 5 alebo 7-dňovej kúry.

Nehrozí poškodenie zubnej skloviny?

Napriek tomu, že poniektorí sú so zafarbením svojho chrupu nespokojní s tým nerobia nič, pretože sa boja, že si poškodia aj sklovinu. Pri klinicky testovaných výrobkoch nie je bielenie zubov škodlivé. Samozrejme, dôležité je aj rešpektovať inštrukcie na použitie, pretože aj to je dôležitý faktor na to, aby bol celý proces bezpečný aj doma. Ak sa zubárov bojíte alebo je vám nepríjemné sedieť v kresle, využite domáce bielenie zubov. Je to komfortné, pretože si procedúru môžete urobiť kedykoľvek a podľa vybraného prípravku vám to zaberie len 30 minút z dňa. Ak nie je trpezlivosť vaša silná stránka, chrup snov môžete mať už do 5 alebo 7 dní belší až o 14 odtieňov pomocou vyššie zmienených pásikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *